Skup w Krakowie wycofanych franków szwajcarskich

Od kilu miesięcy można zauważyć duże zainteresowanie ceną skupu wycofanych franków szwajcarskich, nasz firma prowadzić skupuje w całej Polsce również w Krakowie dwie serie 6 i 8, jeżeli posiadasz jeszcze banknoty przedstawione na naszej stronie i chcesz się sprzedać zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Zgodnie z informacjami które pojawiły się stronie Centralnego Banku Szwajcarii banknoty ósmej serii będą wycofane pod koniec kwietnia, i tak się stało. Oficjalnie frank 8 serii przestały być środkiem płatniczym na terenie Szwajcarii dotyczy to banknotów o nominałach 10, 20, 50, 100, 200 i 1000 franków - co spowodowało również zakończenie obrotem tymi banknotami w kantorach stacjonarnych czy w bankach w naszym kraju. Nasza firma zajmuje się wymianą walut oraz skupem wycofanych walut już ponad 30 lat, w naszych kantorach oferujemy dwie ceny hurtową i detaliczną która jest zależna od ilości skupowanych franków szwajcarskich. Przy znacznych kwotach jest również możliwość negocjowania ceny. Mieszkasz w Krakowie posiadasz przedstawione banknoty zadzwoń.

Dlaczego wycofano ósmą serię franków szwajcarskich? Od 2016 roku do obiegu trafiła 9 seria cały proces trwał 3 lata do 2019 roku, nowoczesne banknoty posiadają lepsze zabezpieczenia przed podrąbaniem automatycznie wyparły z rynku 8 serie czyli jeszcze dwa lata w Szwajcarii można było płacić dwoma seriami. Decyzją banku 21 kwietnia podziękowano 8 serii. Niestety wiele osób posiadających 8 CHF nie śledziło na bierząco informacje, które pojawiały się w mediach jak również na naszej stronie starebanknoty.pl związane z decyzją wycofania 8 serii franka szwajcarskiego z obiegu i dzisiaj mają na stanie te banknoty. Można do nas zadzwonić i przy małej kwocie wysłać banknoty kurierem.

Jak rozpoznać Banknoty 8 serii franka szwajcarskiego ?

Nowe banknoty Szwajcarów z dziewiątej serii nie mają wizerunków żadnych ludzi natomiast na wycofanych są wizerunki znanych osób - 10 CHF główny kolor żółty z brązowymi akcentami, 20 CHF główny kolor czerwony z odcieniem różu, 50 CHF główny kolor zielony odcień niebieski, 100 CHF główny kolor niebieski odcień brązowy, 200 CHF główny kolor brązowy odcień żółty, 1000 CHF główny kolor fioletowy i odcień żółty. Wszystkie banknoty na stronie : Banknoty wycofanego franka szwajcarskiego

Gdzie wymienię wycofane banknoty w Szwajcarii ? - gdy posiadasz niewielką ilość banknotów jest nieopłacalna wycieczka do Szwajcarii gdyż tylko tam można wymienić wycofane banknoty 8 i 6 serii, jeszcze do końca października 2021 będą przyjmowane na poczcie i w wybranych bankach a później już tylko w kasach szwajcarskiego banku centralnego.

Wiele osób trzyma dziś gotówkę tylko dlatego, że chce uniknąć ujemnych stóp procentowych, nie wszyscy są jeszcze gotowi lub chcą przejść na całkowicie bezgotówkową płatność, widząc w rachunkach gotówkowych nie tylko pieniądze, ale także instrument wolności i osobistej anonimowości, to się również tyczy waluty zagranicznej - nie dziwi więc że w wielu domach znajdują się wycofane franki. Ale jest też jasne, że teraz każdy, kto chce wymienić dużą liczbę starych banknotów, musi się spodziewać, że będzie musiał udowodnić legalne pochodzenie tych pieniędzy. Wynika to z faktu, że zarówno banki komercyjne, jak i Bank Centralny są zobowiązane do przestrzegania zaostrzonych zasad i przepisów w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy.

banknot 10 franków awers 8 seria
banknot 10 franków awers 8 seria

Cena skupu : 4.3650 zł. za 1 CHF8

© 2023 starebanknoty.pl
O nas