Skup wycofanych franków szwajcarskich w Poznaniu

Od pewnego czasu jest spore zaciekawienie ceną notowań wycofanych franków szwajcarskich, nasza spółka prowadzić skup w całym kraju oraz w Poznaniu dwóch serii 8 oraz starszej 6 serii, jeśli masz banknoty podane na naszej stronie i masz zamiar je sprzedać zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Na stronie Centralnego Banku Szwajcarii banknoty ósmej serii będą wycofane na końcu kwietnia, a więc się stało. Formalnie frank 8 serii przestały być środkiem płatniczym na obszarze Szwajcarii, odnosi się to banknotów o wartościach 10, 20, 50, 100, 200 i 1000 franków co spowodowało dodatkowo zakończenie obrotem tymi banknotami w kantorach wymiany walut czy też w placówkach bankowych w naszym kraju.

banknot 200 franków awers 8 seria
banknot 200 franków awers 8 seria

W naszych kantorach wymiany walut proponujemy dwie taryfy skup hurtową i detaliczną która jest uwarunkowana od kwoty skupowanych franków szwajcarskich. Jesteś mieszkańcem Krakowa posiadasz podane banknoty zadzwoń.

Z jakiego powodu wycofano ósmą serię franków szwajcarskich? Od 2016 roku w obrocie jest 9 seria franków - pełny proces zamiany trwał 3 lata do 2019 roku, nowoczesne banknoty zawierają doskonalsze zabezpieczenia przed podrabianiem automatycznie wyparły z rynku 8 serie, jeszcze dwa lata w Szwajcarii było możliwe dokonywać płatności dwoma seriami. Decyzją banku 21 kwietnia podziękowano 8 serii. Niestety wiele osób mających 8 serię CHF nie śledziło na bierząco wiadomości, które pojawiały się w mediach a także na naszej stronie starebanknoty.pl połączone razem z decyzją wycofania 8 serii franka szwajcarskiego z obrocie i akurat mają na stanie te banknoty. Banknoty ostatniej serii nie posiadają portretów żadnych ważnych osób tymczasem na wycofanych są takie wizerunki.

Gdzie można wymienić wycofane banknoty Szwajcarii ? - Jeżeli masz małą ilość banknotów jest nieopłacalna wycieczka do Szwajcarii ponieważ tylko tam możliwe jest wymienienie banknoty 8 i 6 serii, również do końca października 2021 będą akceptowane na poczcie i w wybranych placówkach bankowych a później jedynie w kasach Szwajcarskiego Banku Centralnego.

Cena skupu : 4.3650 zł. za 1 CHF8

© 2023 starebanknoty.pl
O nas